Elifnur Halı & Crea Halı Hikayesi

2008 yılında Elifnur Halı A.Ş. yi kurduk ve iki markamızdan biri olan Elifnur Cami Halıları ile ticari faaliyetlerimize başladık. Hala devam ettiğimiz bu alanda 12 yılda yaklaşık 15.000 camimizin halısını yeniledik.

2012 yılına geldiğimizde, iki yol arkadaşımın tavsiyesi ile farklı konfeksiyon süreçleri olan ve o güne kadar halı üretimi veya halı toptancılığı yapan firmalar için risk olarak görülen, sorsanız herkes tarafından hayal edilmiş ama bir türlü ya tutmazsa tüm üretilenler elimizde kalır hele bir dur ne gerek var canım denilerek hayata geçirilememiş "Özel Ölçü Halı" hizmetinin söz konusu riskini Crea Halı olarak üstlendik. Sektöre sürekli yenilik sürekli değişim ve sipariş geldiğinde yok demeyeceksin  anlayışını değiştirilemez ilk üç maddemiz yaparak, farklı bir alanda hem öncü olduk, hem de kendimize yeni ve boş bir alan açtık. Sadece biz ilçemizde ilk etap da yaşları 18 ila 40 arasında değişen 70 Demircili hemşehrimizi istihdam ettik. Ve halı üretimi kadar zorlu bir konfeksiyon sürecine hep birlikte adım attık. Tüm personelimizin gayreti ile her yeni gelen siparişte daha iyisini yapmak için çalıştık gecemizi gündüze kattık, hiç durmadık top olarak üretilen halıların numunelerini yanımıza aldık 1 yıl boyunca Türkiye'mizi karış karış gezdik halı mağazalarına sektöre sunduğumuz katkıyı tek tek anlattık. Hem mağazalar hem de son kullanıcılar için bir devrim gerçekleştirmiştik. Artık, mağazalar top top halı satın almayacak satmadığı ürünün parasını ödemeyecek, işyerinine sığdıramadığı halı topları için boş depolar aramayacaktı. Daha da önemlisi, halı ihtiyacı olan insanlar standart ölçülerde halı almak zorunda değillerdi artık istediği deseni istediği en ve boyda hem de istediği kenar şekli ile ertesi gün evlerinde olmanın mutluluğunu yaşayacaklardı. Ertesi günden bahsetmişken bir devrim de bu alanda gerçekleştirdik. O kadar hızlıydık ki bir gün önce 18.00 de verilen özel halı siparişi ertesi gün bayimizin işyerinde oluyordu. Bayilerimiz, ekibimizi arayarak teşekkür ediyor ve sektöre yeni başlayan firmalara bizim verdiğimiz hizmetler üzerinden sorgulama yapabiliyorlardı. Biz, özel ölçü halı hizmetine ilk başlayan firma olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık ve bizden sonra gelen her firmaya bayilerimizin bizi örnek göstermesiyle rakiplerimize çok iyi bir örnek olduk.

Aradan geçen 8 yılın sonunda ne oldu derseniz özel ölçü halı hizmetine bizden bir yıl sonra başlayan firmalar halı mağazalarına kendi hizmetlerini anlatırken "CREA HALI gibi" demeleri saatlerce konuşmaktan daha etkili ve yeterli oluyordu. Sene 2020, halı sektöründe özel ölçü halı hizmeti yapmayan firma kalmadı. Çünkü herkes anladı artık halı değil hizmetin satıldığını.

Şuan ilk olmanın mutluluğunu birlikte çalıştığımız yurt geneline dağılmış seçkin 700 bayimize hizmet vererek yaşamaktayız.

Aynı zamanda yurt içinde iki bine yakın mağazası bulunan ulusal bir markaya kendi alanımızda hizmet vermekteyiz, yine Avrupa Birliği üye ülkelerine bizimle aynı sektörde hizmet sağlayan ve 500 seçkin bayisi bulunan bir Alman firması ile katalog ürünlerimiz dahilinde özel ölçü halı ihracatı yapabilmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Sektörde, Ülkemizde ilk olduğumuz gibi Avrupa'da da ilk hizmet sağlayıcı yine biz olduk, Elhamdülillah.

Kasım Kabak

Bayi Girişi